Alpha Token Nedir? Özellikleri | Rehber 2021

Alpha Token nedir diye soracak olursak; Alpha Finance Lab platformunun yerel yardımcısıdır. Günümüzde ortaya çıkmış tamamen yeni bir ödeme sitemi olan bitcoin farklı farklı isimlerle de bilinir. Kripto para ve internetin parası gibi farklı şekillerde tanımlanır. Alpha Token, bir blokzincir bağlı bulunan sanal para birimi sitemine denir.

Herhangi bir merkezi bulunmayan bu “eşten eşe ödeme ağı” sistemi içerisinde merkezi bir kuruluş yoktur. Bitcoin’in altyapısını oluşturan teknoloji Blockchain, güvenilir bir sistem sunar. İnsanların parayla olan ilişkilerini ve bakış açılarını değiştiren bir oluşumdur. Tokenler ise bir blok zincirde bulunan birim değerlere verilen isimdir. Kendilerine ait blok zincirleri yoktur ve var olan bir blok zincirine bağımlıdırlar.

Tokenlerin bir birim değeri olduğu için alınıp satılabilen şeylerdir. Farklı biçimlerde alınıp satılabilir. Bu biçimler sertifika, madeni para veya oyun içi öğeler olabilir.

Alpha Finance Lab Nedir?

Alpha Finance Lab birçok Blockchain üzerinde çalışan bir DeFi platformudur. Görevi; birbirinden farklı Blockchainler içerisindeki ürünleri kullanmak ve Alpha coin buradaki Blockchainlere transfer etmektir. Alpha Finance Lab, Ethereum ve Binance üzerinden faaliyete geçmiştir. Farklı blok zincirleri üzerinden kazanç sağlayan, erişimi kolay olan bir platformdur.

Alpha coin, bu platformun yerel tokeni olarak faaliyet gösterir. Token sahibi olan kullanıcılar, Alpha’yı stake edebilirler. Böylece ağ kullanım ücretinin bir kısmını elde etmiş olurlar. Alpha aynı zamanda likidite madenciliği için de kullanılır.

Likidite madenciliği bir diğer adıyla Bitcoin madenciliği olarak geçer. Dijital bir formdur. Bu işlem ancak algoritmik denklemleri ve fonksiyonları çözebilen kişiler tarafından gerçekleştirilir. Bu problemleri çözmek, yeni işlemlerin oluşabilmesine alan açar.

Bitcoin madenciliği, işlemlerin blok zincirinde onaylanmasının ardından bitcoin kazandırır. Madenciler, ağa dahil ettikleri Bitcoinler sayesinde sistemi güvence altına alabilirler.

Alpha Finance Lab’in toplam Alpha Token miktarı 1.000.000.000.000 Alpha’dır.

Tezos (XTZ) nedir? Bilgilerine de bakabilirsiniz.

Alpha Finance Lab’in Amaçları Nelerdir?

alpha token nedir alpha finance lab amaclari nedir

Alpha Finance Lab’in amaçları şu şekildedir:

  • Sürdürülebilir verimi sağlayabilmek
  • Sabit faiz oranlı kredilendirme
  • Gizliliği esas alan token takasları oluşturabilme
  • Likiditenin süreksiz kaybını hafifletmek

Bu amaçlar doğrultusunda hareket eden Alpha Finance Lab’in oluşturduğu ilk ürün Alpha Lending’dir.

Alpha Finance Lab, Binance bünyesinde hizmet veren bir oluşum olarak dünyanın en büyük kripto para borsasına sahiptir. Binance sayesinde kolay bir şekilde erişilebilir.

Alpha Token Nedir?

Alpha token, Alpha Finance Lab oluşumunun yerel tokenliğini yapar. Lab, herhangi bir merkezi bulunmayan, faiz oranlarının algoritmik olarak hesaplandığı bir borç verme sistemi şeklinde özetlenebilir.  Alpha coin ise platformun yerel fayda tokeni olarak bilinir. Token sahibi olanlar, alpha’yı stake ederek ağ kullanım ücretinin bir kısmını elde ederler.

Tokenleri borcu verenler yatırır. Tokenler, likiditesi borçluya açık olan bir sözleşmeye aktarılır. Faizler, kredi likidite sağlayıcılarına orantılı bir şekilde dağıtılır. Bütün kullanıcılar için aynı faiz oranı uygulanmaz.

Alpha Lending Nedir?

Alpha Lending merkezi bulunmayan bir kredi protokolüdür. Bitcoin kullanıcıları ancak protokol tarafından desteklenen tokenleri sunarak kar elde edebilirler. Alpha Finance Lab’den alınan tokenler yalnızca BNB coin almak için kullanılır.

Alpha Lending’in kurulum amacı; Alpha coin’e ve onun algoritmik faiz oranlarına sahip olan, merkezi bulunmayan bir borç para verme platformu kurma ihtiyacıdır.

Token satış formatı, lottery olarak bilinir. Lottery ödülü 200 dolardır. Güncel alpha fiyatları ise sürekli olarak değişir. Almayı düşünen kullanıcıların düzenli olarak takip etmelerinde fayda vardır.

Yukarıdaki metinde Alpha Token, bağlı bulunduğu Alpha Finance Lab ve amaçları hakkında bilgiler verilmiştir. Tokenler hakkında bilgi edinmek isteyenler için kolaylık sağlayacak bir metindir.

1
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 9 ay önce

    […] Alpha Token Nedir? […]

Uygulamayı Yükle

Artık uygulama üzerinden bizleri takip edebilirsiniz!

Giriş Yap

Para Konuşalım! ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!