BNB, BTC ve ETH Altyapılı Coinler | 2021

Bugün ki makalemizde kripto paralara yatırım yapacaklar için BNB, BTC ve ETH altyapılı coinler ile alakalı olarak kapsamlı bilgileri sizlere sunacağız. Türkiye genelinde özellikle son birkaç aylık dilim içerisinde kripto para sektörüne yatırım yapan kişilerin ciddi manada somut adımlar atarak borsa içerisinde de aktif şekilde yer aldığını net şekilde söyleyebilme şansına sahip durumdayız.

Günümüzde özellikle BNB, BTC ve ETH ciddi anlamda popüler olan kripto para birimlerinden birisi olarak adından söz ettiriyor. Zaman içerisinde büyük altcoin birimleri, ekonomik çatallanma noktasında işlemlere maruz kalıyor ya da bilinçli olarak piyasa içerisinde çok yönlü bir şekilde yer alabilmek için alternatif coin birimleri geliştiriyor. Hal böyle olunca da ister istemez yine kafalarda soru işaretlerinin olması son derece normal. Bizde sizleri bu alternatifli seçenekler noktasında bilgilendirme yoluna gideceğiz.

BNB Altyapılı Coinler

BNB yani Binance Coin, kısa bir zaman dilimi içerisinde ciddi bir büyüme eğilimi içerisine girdi demek yanlış olmaz sanıyorum. BNB altyapılı coinler ile alakalı olarak internet üzerinde merak edilen çok fazla seçenek olduğundan dolayı bizde sizlere elimizden geldiğince kapsamlı imkanları değerlendirelim.

Binance Coin (BNB), dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance Global şirketi tarafından geliştirilmiş olan son derece kaliteli altyapıya sahip popüler bir altcoin birimi olarak dikkat çekiyor. Şirket, zaman içerisinde o kadar ciddi bir büyüme eğilimi içerisine girdiği için bu altyapıyı kullanarak bazı seçenekler de ortaya çıktı.

Zaman içerisinde yine Binance şirketi tarafından geliştirilen alternatif bir coin birimi daha geliştirildi. Binance Smart Chain (BSC), bu anlamda adından ciddi anlamda söz ettirmekle birlikte yine kur değerleri anlamında ciddi bir şekilde fark yaratan alternatiflerden birisi olarak dikkat çekiyor. Dolayısı ile değerlendirilebilir gelişmiş bir altyapı. Alternatifler;

 • Binance USD (BUSD)
 • Binance KRW (BKRW)
 • Binance VND (BVND)
 • Binance Smart Chain Girl (BSCGIRL)

BNB Altyapılı Coinler

BTC Altyapılı Coinler

Bitcoin, an itibari ile dünyanın ilk ve en büyük kripto para birimi olarak adından ciddi anlamda söz ettiriyor demek yanlış olmaz. Dünyanın en değerli kripto para birimi olan BTC, zaman içerisinde sektör içerisinde ki fırsatçı girişimciler için ciddi anlamda önemli bir seçenek haline geldi.

BTC altyapılı coinler ile alakalı olarak elimizden geldiğince sizlere bilgiler sunacağız. BNB ile alakalı olarak yukarıda elimizden geldiğince kapsamlı bilgileri sunduk. Tabi ki BTC altyapısı ile geliştirilmiş olan birimlerin de ciddi anlamda adından söz ettirdiğini biliyoruz. Bu neden dolayısı ile elimizden geldiğince birkaç önemli birimi de daha sizlere sunacağız. BTC altyapısına sahip olduklarından dolayı bu birimlerin zaman içerisinde popülerliği de artış gösteriyor. Bu coinler aşağıdaki gibidir;

 1. Bitcoin (BTC)
 2. Bitcoin Cash (BCH)
 3. Bitcoin SV (BSV)
 4. Wrapped Bitcoin (WBTC)
 5. Bitcoin Gold (BTG)
 6. Bitcoin Diamond (BCD)
 7. Bitcoin Standart (BCST)
 8. RSK Smart Bitcoin (RBTC)
 9. Bitcoin HD (BHD)
 10. eBitcoin (EBTC)
 11. Lightning Bitcoin (LBTC)
 12. Bitcoin Private (BTCP)
 13. Bitcoin 2 (BTC2)
 14. tBitcoin (TBTC)
 15. BitcoinZ (BTCZ)
 16. SynchroBitcoin (SNB)
 17. 0xBitcoin (0XBTC)
 18. Bitcoin Plus (XBC)
 19. Bitcoin Atom (BCA)
 20. Bitcoin Confidential (BC)

ve bu gibi daha birçok farklı altcoin birimi ile birlikte piyasa içerisinde bu altyapıyı kullanmakta olan birimler söz konusudur. Zaman içerisinde bu kripto para birimleri ile alakalı olarak yatırım portföyü ciddi anlamda gelişti ve bu neden dolayısı ile farklılıklar ön plana çıktı.

ETH Altyapılı Coinler

ETH yani Ethereum, an itibari ile dünyanın en değerli altcoin birimi olarak adından söz ettiriyor demek yanlış olmaz. ETH, özellikle altyapısı ya da hizmet ettiği amaç itibari ile dünyanın en büyük şirketlerinin benimsediği sistemlerden birisi olarak adından söz ettiriyor.

ETH altyapılı coinler de ciddi anlamda araştırılan unsurlarından birisi olarak kendisini gösteriyor. Ethereum, zaman içerisinde çatallandı ve Ethereum Classic birimi de ortaya çıktı. Bununla alakalı olarak internet sitemiz içerisinde de kapsamlı bilgileri sizlere sunmuştuk. Peki bu altyapıyı kullanan başlıca kripto para birimleri hangileridir? Hemen inceleyecek olursak;

 1. Ethereum Classic (ETH)
 2. Ethereum Push Notification Service (PUSH)
 3. Ethereum Meta (ETHM)
 4. iEthereum (ITHM)
 5. Ethereum Stake (ETHYS)
 6. Ethereum Yield (ETHY)
 7. Ethereum Gold Project (ETGP)
 8. EthereumX (ETX)
 9. Ethereum Cash (ECASH)
 10. Ethereum Max (EMAX)
 11. Ethereum Pay (EPAY)
 12. Ethereum Pro (EPRO)
 13. Ethereum Lite (ELITE)
 14. Ethereum Vault (ETHV)
 15. Ethereum Lightning (ETLT)
 16. Zetta Ethereum Hashrate Token (ZETH)

bu anlamda fark yaratan ve ciddi anlamda adından söz ettiren seçenekler söz konusudur. Tabi ki tahmin edebileceğiniz üzere bu kripto para birimlerinin tamamı bilinmiyor ancak altyapı olarak tamamı tek bir merkez altcoin birimini benimsiyor. Bu da hal böyle olunca sektör içerisinde ciddi manada önem arz eden bir diğer önemli etken madde olarak adından söz ettiriyor.

Aynı altyapıyı kullanan coinler listesi ile alakalı olarak sitemiz içerisinde yakın bir zaman dilimi içerisinde daha farklı alternatifleri değerlendirme yoluna gideceğiz. Bu makalemiz sürekli güncellenmek sureti ile aynı altyapıya sahip diğer kripto para birimlerini de sitemiz içerisinde sizlere sunacak ve fikir edinmenizi sağlayacağız.

1
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
1
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Artık uygulama üzerinden bizleri takip edebilirsiniz!

Giriş Yap

Para Konuşalım! ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!