Cosmos (ATOM) Coin Nedir?

Cosmos (Atom) Coin Nedir?

Günümüz teknolojisinin de gelişmesi ile birlikte hırsa ve yatırım imkanları da geniş bir alana yayılmıştır. Kurucusunun Bitcoin olduğu ve yüzlerce coin ile birlikte çok geniş bir yelpazede satın alım işlemlerinin yapıldığı kripto paralar, özellikle de farklı sitelerin de ilerleyen dönemlerde piyasaya sunmuş oldukları kripto paralarla birlikte gelişmiştir.

En çok satın alım işlemine tabi tutulan ve sürekli olarak artan bir ivmeyle yatırımcılarına anlık kazanç noktasında avantaj sağlayan Atom Coin ise, kripto para birimi olarak bilinmektedir. Bir diğer adıyla da Cosmos olarak bilinen Atom Coin, aslında diğer coinlerden farklı olarak blockchain sistemlerini birbirine bağlama özelliğine sahip bir ekosistem olarak bilinir. California kökenli olarak ortaya çıkan Atom Coin, Tendermint ortaklığında geliştirilmiş ve günümüzdeki hali ile birlikte sürekli olarak güncellenmektedir.

Herhangi bir ana merkeze sahip olmayan ve bağımsız bir Coin gibi gözükse de Atom Coin de başlangıçta ve geliştirme aşamasında Tendermint desteği ile ayakta kalmıştır. Yeni nesil internet teknolojisinin temeli olma yolunda emin adımlarla ilerleme kaydetmekte olan Atom Coin, diğer kripto paraları ayrı ayrı tutmak yerine hepsini bir araya getirerek toplu bir şekilde çalışmalarını hedeflemektedir.

Bu sayede toplu bir şekilde çalışan Coin birimleri, daha yüksek miktarlarda kazanç elde edilmesini ve yatırım olanaklarının üst seviyelere çıkarılmasını kolaylaştıracaktır. 14 Mart 2019, tarihinde piyasaya sürülen Atom Coin, başlangıçta sağlam bir proje portföyü çizmiş olsa da zaman geçtikçe sorunları ortaya çıkmıştır. Günümüzde ise bu sorunların büyük bir kısmı halledilmiş ve sürekli yapılan güncellemeler ile %100’e yakın bir verimlilik hedeflenmiştir.

Cosmos (Atom) Coin Özellikleri

Atom Coin, diğer kripto paralardan çok daha farklı bir işleve sahiptir. Özellikleri itibariyle pek çok yatırımcının da ilgisini çeken Atom Coin’in farklı olmasını sağlayan belli başlı noktaları ile ön plana çıkmaktadır. Blockchain ağlarının birbiri ile bağlantısının zayıf olmasından dolayı parçalanma tehlikesi ile karşı karşıya durmakta iken Atom Coin’in bu iletişimi sağlıklı bir şekilde sürdürebilir hale getirmesi, hem güvenilirlik hem de uzun vadeli yatırım noktasında avantaj sağlamaktadır.

Hedef olarak kolay altyapı sunmak şeklinde tanımladığı Cosmos 3.0 sistemini kullanıma sunan Atom Coin, yazılım geliştirme kitinin de modüler biçimde olması ile birlikte son derece modern bir iletişim ağının da temellerini atmaktadır. Ağın var olan kodlarını da kullanarak kolay bir şekilde kurulmasına olanak sağlamaktadır. Uzun vadeli olarak ele alındığında ise en karışık uygulamaların bile kolay bir şekilde yapılmasını sağlamaktadır.

Atom Coin’in ön plana çıkan en önemli özelliklerinden bir tanesi de ölçülenebilirlik özelliğidir. Bu özelliğin temelinde ise Bitcoin ve Etherium gibi eski ağa sahip madenlerin temelindeki blockchain ağlarının da saniye başına çok daha fazla işlem elde etmesini sağlamaktadır. Bu noktada ise hizmet sağlayıcıları ve Web sitelerinin rolü bir hayli fazla olmaktadır.

Cosmos (ATOM) Coin Nedir?

Atom Coin Yorumları

Atom Coin’e gelen yorumlar da incelendiğinde, Atom Coin hakkında bilgi sahibi olmak bir hayli mümkün olacaktır. Özellikle de kripto para borsası başta olmak üzere ekonomi ve borsa ile ilgilenenlerin yapmış oldukları yorumlar, Atom Coin hakkında fikir sahibi olunmasına ve ön yargı ile yaklaşılmadan temellerine kadar öğrenme aşamasını sağlamak için önemlidir. Bu noktada dijital platformlar özelinde de Atom Coin için bir hayli fazla yorum olduğu görülmektedir. Bu yorumların çok büyük bir çoğunluğunu olumlu yorumlar oluşturmaktadır. Bunun yanı sıra Atom Coin konusunda tedirginlik yaşayan ve olumsuz yorumları ile bunu dile getirenlerin sayısı da bir hayli fazladır. Özellikle de açıklanan RAMP değerleri sonrasında ‘’kaçıran üzülür’’ ‘’mutlaka değerlendirilmeli’’ gibi yorumların bir hayli fazla olması ile birlikte Atom Coin’in hedeflediği iletişim ve blockchain ağı gelişimini ne denli başarılı bir şekilde hizmete sunduğu gözler önüne serilmiştir.

Atom Coin Madenciliği

Kripto paralar için yatırım imkanlarının sunulduğu ilk günden itibaren kripto para kazanmak isteyenler için bir başka yöntem de hizmete sunulmuştur. Bu hizmet madencilik olarak geçen ve bulut hizmetler sayesinde sürekli olarak kazım yapmakta olan ekran kartları ile kazanç elde etmeye dayanmaktadır. Madencilik ile ilgilenen pek çok kripto para ilgilerinin dikkatini çekmeyi başaran ve henüz 2 yıldır bu piyasada hizmet vermesine rağmen son derece makul miktarlarda kazanç elde edilmiş bir kripto para birimi olan Atom Coin için ise madencilik ile ilgilenenlere haberler kötü…

YouTube canlı yayını ile birlikte lansmanı yapılan ve kullanıcıların hizmetine açılan Atom Coin, ilk denemeler ile birlikte madencilik girişimlerine de başlanan bir kripto para birimi oldu. Yapılan denemelerden sonsa ise herhangi bir kazanç elde edilmediği ve safi zarar olduğu ortaya çıktı. Dolayısıyla da Atom Coin için madencilik yapmak gibi bir alternatifin olmadığı bilgisi gelince, gözler tekrar Etherium ve yeni çıkan kripto paralara çevrildi. An itibariyle her ne kadar madencilik hizmeti verilmese de ilerleyen dönemlerde Atom Coin kazımları için yeni güncellemeler ortaya çıkabilir.

Atom Coin Fiyatları, Nereden Alınır?

Bir Atom Coin yaklaşık olarak 11.27 dolarlık bir miktara denk gelmekte iken bu miktarın Türk lirasındaki karşılığı ise 96.28 olarak belirlenmiştir. Piyasa değeri 24 saatlik bir değerlendirme sonucunda 3.02 B dolar gibi bir rakama denk gelen Atom Coin, bu noktada yatırımcıların yüzünü güldürmeye devam edeceğinin de garantisini vermektedir. Pek çok kripto para platformu üzerinden de rahatlıkla satın alım imkanı sunulan Atom Coin;

  • Binance
  • Bitforex
  • Kraken
  • Okex
  • Dcoin

Gibi platformlar üzerinden rahatlıkla alım imkanı sağlamaktadır. Bu platformlarda hesap açtıktan sonra ise Papara veya banka havalesi ile Türk Lirası’nı BTC birimine çevirmeli, daha sonra ise verilen platformlara aktarım sağlanarak Atom Coin elde edilmelidir.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Artık uygulama üzerinden bizleri takip edebilirsiniz!

Giriş Yap

Para Konuşalım! ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!