Dünyanın En Zengin İnsanları Listesi 2021

Forbes dergisi tarafından istisnasız bir şekilde tutulan dünyanın en zengin insanları listesi 2021 ile bilgileri sizlere sunacağız. Bilindiği üzere her geçen gün ekonomik parametrelerde ciddi değişimler meydana geliyor. Gelen bu değişimler insanlar için sektörel bazda da yenilikçi eğilimlerin meydana gelmesi anlamına da geliyor diyebiliriz.

Bilindiği üzere özellikle teknoloji şirketlerinin ciddi bir ilerleyişi ve piyasalar domine edişi söz konusu. Google’dan tutun dan diğer tüm büyük şirketlerin sahiplerinin kişisel servetlerinin baş döndürücü seviyede olduğunu net olarak söyleyebiliriz. Liste her geçen gün büyük bir hareketlilik ile değişiyor ancak üst sıralar özellikle teknoloji devlerinin olacak şekilde kendisini gösteriyor. Bizde elimizden geldiğince sizleri detaylı olarak bilgilendirme yoluna gitmek istiyoruz.

Forbes Nedir?

Forbes, Amerika merkezli olarak kurulmuş olan dünyanın en büyük kapsamlı ve en kabul görmüş yatırım ve ekonomi dergisidir.

Türkiye pazarına olduğu gibi dünya genelinde birçok ülkenin pazarında sorunsuz bir şekilde satışı devam eden en prestijli baskılı yayınlardan birisi. İnterrnet sitesi ile de tabi ki dünya genelinden çok ciddi bir takipçi kitlesine ulaştığını net olarak söylemek mümkün. Forbes, aynı zamanda dünyanın en zenginleri ile alakalı tuttuğu liste nedeni ile de ciddi anlamda yakından takip ediliyor.

Forbes dergisinin sunduğu tüm verilerin doğruluğu kanıtlanmış olduğundan dolayı çok daha fazla kabul görüyor. Ülkeler bazında da yaptığı yayınlar ile ülkelerin en zengin işadamları ile alakalı detayları da sunuyor demek yanlış olmaz sanırım. Şimdi diğer önemli detaylar üzerinde maksimum şekilde sizlere fikirler sunacağız.

Dünyanın En Zengin İnsanları 2021

Forbes dergisi, her gün borsa hareketleri de dahil olmak üzere çok ciddi bir şekilde takip yapıyor ve bu analizleri kendi içerisinde derleyerek belirli aralıklar ile liste haline getirip yayınlıyor. Günümüzde aslında liste içerisinde çok da kafa karıştırıcı seçenekler söz konusu değil. Dünyanın en zengin şirketleri ve işadamları ile alakalı olarak merak edilen bu listeyi sizlere elimizden geldiğinde kapsamlı olarak sunacağız.

Forbes 2021 verileri ile alakalı olarak tüm güncel verileri elimizden geldiğince hızlı bir şekilde sizler için derleme yoluna gittik. Aşağıda tüm kişi detayları ile birlikte zenginlerin listesini görebileceksiniz. Merak ettikleriniz ya da eklemek istediklerinizi yorum alanlarımızdan bizlere sunabilir ve diğer tüm üyelerimiz ile de iletişime geçebilirsiniz.

1-) Jeff Bezos

Dünyaca ünlü Amerika merkezli online alışveriş şirketi olarak hizmet veren Amazon’un sahibi olarak tanıdığımız isimdir. Günümüzde ki güncel serveti 177 Milyar Dolar olarak biliniyor. Sadece Amerika merkezli olarak değil, zaman içerisinde Türkiye’de dahil olmak üzere birçok ülkeye yayılan ve kendi kargo ağı ile hizmet veren şirket. Müşteri memnuniyeti açısından ise günümüzde ki tüm büyük şirketlerin aksine daha fazla özenli şekilde hareket eden bir şirket olması nedeni ile biliniyor.

Jeff Bezos

2-) Elon Musk

Elon Musk, geçmişte dünyaca ünlü dijital para yönetim sistemi Paypal’ın kurucularından. Günümüzde ise elektrikli otomobil üreticisi Tesla ve uzay araştırmaları yapan SpaceX şirketlerinin de sahibi. Teknoloji dünyasının günümüzde ki en önemli isimlerinden birisi olarak kabul ediliyor. Günümüzde ki kişisel servetinin ortama 151 Milyon Dolar olduğu biliniyor ve dünyanın en zengin kişileri içerisinde ikinci sırada yer alıyor. Geçtiğimiz günlerde Jeff Bezos’u geride bırakmıştı ancak kripto para sektörü için yaptığı yorumlar nedeni ile sıkıntı yaşadı.

Elon Musk

3-) Bernard Arnault

İlk iki isim kadar duymadığınız bir isim olsa da Arnault, çok büyük giyim markalarının sahibi olan bir Fransız iş adamı olarak biliniyor. Christian Dior, Zara, LVHM ve Phillips de Pury & Company olmak gibi markaların sahibi olarak dikkatleri çekiyor. Güncel kişisel varlığı 150 Milyar Dolar olarak da dikkatleri çekiyor. Listemizin üç numaralı ismi olarak da sizlere ekstradan tanıtmak istedik.

Bernard Arnault

4-) Bill Gates

Yıllarca bu listenin zirvesinde yer alan ancak rakiplerinin artması ile birlikte gerileme eğilimi içerisine giren ünlü bilgisayar programcısı. Microsoft şirketinin kurucusu ve günümüz bilgisayar teknolojilerinde bildiğimiz birçok şeyin yaratıcısı olarak dikkatleri çekiyor. İlk kişisel bilgisayar işletim sisteminin kurucusu ve an itibari ile dünya genelinde birçok ülkede birçok farklı hizmet sunan bir isim. Bill Gates kişisel serveti ise an itibari ile güncel verilere göre 124 Milyar Dolar civarında olarak seyrediyor.

Bill Gates

5-) Mark Zuckerberg

Z kuşağının altın çocuğu olarak tanıtsak zannediyorum ki yanlış olmaz. Günümüzde zamanımızın çoğunu alan sosyal medya şirketlerinin sahibi olarak tanınan ünlü Amerikalı iş adamı ve bilgisayar programcısı. Facebook’u kurarak dünyada yeni bir akım başlattı. Günümüzde ise bizce bilinen Instagram, WhatsApp gibi şirketleri de sonradan satın alarak dünyanın en zengin insanları arasında adından söz ettirmeyi başardı. Güncel verilere göre kişisel serveti ise 97 Milyar Dolar civarında. Yeni projelerine sürekli devam eden ünlü isim, yakında daha farklı projeler ile karşımıza çıkacak.

Mark Zuckerberg

6-) Warren Buffett

Dünyanın en büyük borsalarından birisi olarak bilinmekte olan Berkshire Hathaway şirketinin en büyük hissedarı ve aynı zamanda CEO’su olarak dikkatleri çekiyor. Dünya genelinde özellikle güncel pazar dikkate alındığı zaman ciddi manada kişisel servetini arttırmış olan isimlerden birisidir. Buffett güncel serveti an itibari ile 96 Milyar Dolar civarında seyrediyor. Borsa üzerinde ki hareketlilikler dikkate alınarak da her geçen gün artan bir servet söz konusu.

Warren Buffett

7-) Larry Ellison

Lawrence Joseph Ellison ismi ile bilinen dünyanın en zenginleri listesindeki 7 numaralı isim. Dünyanın ilk ve en büyük kapsamlı veritabanı yazılım şirketi olan Oracle kurucusu ve CEO’su görevini yürüten ünlü iş adamıdır. Amerika merkezli şirket, günümüzde Microsoft şirketinin gerçek manada en büyük rakiplerinden birisi olarak dikkat çeker. Larry Ellison’un kişisel serveti ise 93 Milyar Dolar olarak dikkatleri çekiyor. Şirket büyüdükçe bu değer her geçen gün biraz daha yükseliyor.

Larry Ellison

😎 Larry Page

Lawrence Page, Google şirketinin iki kurucu ortağından birisi ve merkezi şirketi olan Alphabet CEO’su olarak görevine devam eden işadamıdır. Amerikalı olan iş adamı, Sergey Brin ile birlikte kurduğu Google şirketi sayesinde insanların hayatını ciddi anlamda kolaylaştıran projelere imza atmayı başarmıştır. Yazılım mühendisi olarak da mesleki hayatına devam eden Page, an itibari ile 91,5 Milyar Dolar değerince ki kişisel serveti ile dünyanın en zengin adamları arasındadır.

Larry Page

9-) Sergey Brin

Google şirketinin iki kurucu ortağından olan ve hala en büyük hissedarları arasında yer alan Sovyet asıllı Amerika’lı iş insanıdır. Günümüzde hala mütevazı bir yaşam sürerek Google şirketinde yazılım mühendisi olarak hayatını devam ettirmektedir. Larry Page ile kurduğu Google şirketi ile insan hayatını önemli ölçüde kolaylaştıran projelere imza atmışlardır. Günümüzde ki kişisel serveti ise 89 Milyar Dolar olarak bilinmektedir.

Sergey Brin

10-) Mukesh Ambani

Dünyanın en büyük petrol şirketlerinden birisi olan Reliance Industries şirketinin sahibi ve CEO’su olan Hint işadamıdır. Günümüzde özellikle kendisine özel olarak yaptırdığı saray gibi evi nedeni ile insanların ismine aşina olduğu isim. Günümüzde kişisel servetinin 84,5 Milyar Dolar civarında olduğu biliniyor ve dünyanın en zenginleri listesi içerisinde 10. sırada yer alıyor diyebiliriz.

Mukesh Ambani

Dünyanın En Değerli Şirketleri ve Değerleri 2021

1
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Artık uygulama üzerinden bizleri takip edebilirsiniz!

Giriş Yap

Para Konuşalım! ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!