En Güvenilir Yabancı Kripto Para Borsaları 2021

Kripto para gündeminin an itibari ile ülkeyi kasıp kavurduğu şu günlerde yatırımcılara en güvenilir yabancı kripto para borsaları ile alakalı bilgiler vereceğiz. Bilindiği üzere an itibari ile Thodex vurgunu, ülkemiz gündeminin en ciddi hususlarından birisi olarak dikkatleri çekiyor. Faruk Fatih Özer isminin en son Arnavutluk’da bir otelde kaldığının öğrenilmesi ile birlikte operasyonlar devam ediyor ancak kendisine henüz ulaşılamadı.

Dolandırdığı bilinen 2,5 Milyar Dolar paranın sadece 31 Milyon TL gibi bir kısmı Türkiye’de ki hesaplarında blokelense de ne yazık ki paraların önemli bir kısmı hala kendisinde ve ciddi sıkıntılar baş gösteriyor. Peki bu dolandırma olayının arkasından neler oldu? Farklı bir yerli kripto para borsası da sektörden çekilme kararı aldı ki artık insanların yerli sistemlere karşı çok daha nefret ile bir bakışı söz konusu hale geldi.

Thodex Olayının Ardından VeBitcoin’de Kapandı

Aslına baktığınızda Thodex ile isim olarak kıyasladığınızda çok da ciddi bir kripto para borsası olmadığını görüyoruz. Ancak şirketin bu dolandırma olayının hemen ardından birçok şirket için de tehlike çanları ciddi şekilde çalmaya başladı. Devletin özellikle yerli şirketler ile alakalı olarak yakın bir zaman içerisinde çok ciddi yaptırımlar uygulayacağını göz önüne aldığımızda verilen karar doğru gibi görünüyor.

Muğla merkezli olarak kurulan şirket, yine birçok yatırımcı için ev sahibi oldu. VeBitcoin, Thodex olayının hemen ardından kapandıklarını açıkladı ve devlet attığı somut adımlar ile birlikte VeBitcoin CEO’su İlker Baş ile birlikte 3 şirket çalışanı daha gözaltına alındı. Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) Başkanlığı, şirketin tüm mali varlıklarına el koyduğu gibi konu ile alakalı soruşturma süreci de başlatıldı.

Kripto Para Şirketleri

Yerli Kripto Para Borsaları için Tehlike Çanları Çalıyor

Paribu, BTC Türk gibi büyük şirketler başta olmak üzere irili ufaklı onlarca yerli kripto para borsası için ciddi anlamda tehlike çanları çalmaya başladı. Hükümetin kripto para yasası ile alakalı çalışmalarının devam ettiği bu dönemde özellikle ciddi bir kriz dönemi ön plana çıktı. Thodex şirketinin de tosuncuk Mehmet Aydın gibi milyar dolar rakamları dolandırarak yok olması da ne yazık ki insanlar arasında çok ciddi manada üzücü bir durum.

Kanun Tasarı Komisyonu’na Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan gündem nedeni ile çok kati emirler gitti ve şirketler ile birlikte yatırımcıları da bağlayacak maddeler hazırlanıyor. Bu gibi dolandırıcılık durumlarının ülke ekonomisi ve imajı açısından da ciddi olarak tehlike arz ettiği göz önüne alındığında gelecek, yerli borsalar için çok daha problemli seçenekleri bir araya getirecek.

En Güvenilir ve İyi Yabancı Kripto Para Borsaları

Tabi ki ülkemiz şirketlerine güven duyarak yatırım yapmak, paranın ülke ekonomisine de biraz olsun katkı sağladığını bilmek çok önemli. Ancak Thodex ve VeBitcoin şirketlerinin bu anlamda yaşattığı mağduriyet, insanları ciddi anlamda korkuya sevk etti. Bu korku, insanları artık ülke dışında daha güvenilir şirketler bulma yolunda ciddi manada araştırmaya itti. Paribu ve BTC Türk gibi şirketlere dahi güven ortamının azaldığını biliyoruz. Bu neden dolayısı ile en güvenilir ve iyi yabancı kripto para borsaları seçeneklerini değerlendireceğiz.

Tabi ki bu şirketleri sizler için derlediğimizde işlem hacimlerine göre en iyi borsalar üzerinde bilgiler sunacağız. İşlem hacmi olan şirketler, tabi ki dünya genelinde birçok ekonomik yapı tarafından denetim altında tutuluyor. Şimdi lafı daha fazla uzatmadan bu anlamda yol gösterici olarak en ideal şirketleri hep birlikte daha yakından analiz edelim istiyoruz.

1-) Binance

Dünya kripto para piyasalarında ki en yüksek hacimli ve en güvenilir yabancı borsalardan birisi olarak dikkatleri çekiyor. 2017 yılında kurulan ve çok kısa bir süre içerisinde büyüme kaydeden şirket, altyapı seçenekleri olarak da mükemmel bir sistemi sizlere sunuyor. Ülkemiz yatırımcıları için Türkçe dil seçeneği ile hizmet sunduğu gibi Papara ödeme sistemi ile de anlaşmalı olarak hareket ediyor. Bu nedenle mutlak surette göz önünde bulundurulması gereken şirketlerden.

Öyle ki yerli şirketlerden ayrılan birçok yatırımcı, şuan ülkemiz nezdinde baktığımızda Binance borsasına doğru ciddi bir kaçış eğilimi içerisinde diyebiliriz. 24 saatlik borsa hacmi ise ₺285,703,718,997 olarak dikkatleri çekiyor.

Binance

2-) Huobi Global

İşlem hacmi olarak Binance şirketinden hemen sonra gelen dünyanın en büyük kapsamlı yabancı kripto para borsası diyebiliriz. Yine Türkçe dil seçeneği ile ülkemiz pazarında da yatırımcıya açılan bu sistem, 24 saatlik işlem hacmi açısından da çok büyük bir yere geldi. 2013 yılında kurulan ve Hong Kong merkezli bir şirket olan Huobi, zaman içerisinde dünya pazarında en büyük söz sahiplerinden birisi oldu. Anlık verilere göre 24 saatlik işlem hacmi ₺91,839,237,389 olarak biliniyor. Türk yatırımcılarına da kapısını sonuna kadar açmış durumda.

Huobi Global

3-) Coinbase Pro

Şirket, an itibari ile kripto para dünyasının en güvenilir şirketlerinden birisi olarak biliniyor. Türk yatırımcıların bildiği bu şirket, 2012 yılından bu yana sektörde cüzdan özelliği ile de hizmet veriyor. Çok uzun bir süredir Türkiye altyapısı ile birlikte de çok ciddi anlamda ideal seçenekleri sunuyor diyebiliriz. Bitcoin ile başlayıp zaman içerisinde tüm altcoin birimleri ile de anlaşma sağlayıp altyapısını daha da geliştiren bu şirket, güvenilirlik açısından da herhangi bir sorun teşkil etmiyor. 24 saatlik işlem hacmi rakamları ise güncel olarak ₺27,613,408,073 olarak biliniyor.

Coinbase Pro

4-) Kraken

Yine işlem hacmi olarak dünyanın en büyük yabancı kripto para borsaları içerisinde dört numaralı şirket Kraken olarak dikkat çekiyor. Amerika Birleşik Devletleri merkezli bir şirket olarak kurulan ve 2011 yılından bu yana hizmet veren şirket, yatırımcıların ciddi anlamda en önemli tercihlerinden birisi. An itibari ile %100 Türkçe altyapı ile hizmet veremese de pratik arayüzü sayesinde yatırımcıların en çok tercih ettikleri sistemlerden birisi. Komisyon oranlarında ki ideal seçenekler de dikkat çekiyor demek yanlış olmaz sanırım. 24 saatlik işlem hacmi rakamları ise güncel olarak ₺15,165,269,824 dolaylarında.

Kraken Bitcoin

5-) KuCoin

2017 yılı itibari ile resmi olarak kurulan ve kripto para borsalarında hizmet vermeye başlayan bir şirket. Kısa bir süre öncesinde TRY para birimi ile Türkçe dil seçeneği ile de tam uyumlu hale gelen şirket, işlem hacmi ile alakalı olarak da dünyanın en güvenilir borsalarından birisi olarak adından söz ettiriyor demek yanlış olmaz sanıyorum. 3 senelik bir şirket olmasına rağmen 24 saatlik işlem hacmi ₺11,962,251,507 olarak dikkat çekiyor.

KuCoin

Evet en yüksek hacimli borsaları sizler için özellikle ilk 5 nezdinde detaylı bir şekilde inceleme yoluna gittik. Ancak bunun dışında daha fazla markayı tanımak gibi bir isteğiniz olabilir. Yine en yüksek işlem hacmi sırasına göre güven içeren yabancı kripto para borsa şirketleri aşağıdaki şekilde incelenebilir;

 • BitHumb
 • BitFinex
 • Gate.io
 • Binance.us
 • BitStamp
 • Coinone
 • OKEx
 • Bittrex
 • Gemini
 • Liquid
 • BitFlyer
 • Poloniex
 • CoinCheck
 • Korbit
 • ZB.com
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Öne Çıkan Yorumlar

 1. 8 ay önce

  […] tabi ki kripto para borsaları içerisinde çok ciddi anlamda farklı alternatifler kendisini gösteriyor. Bu şirketin de ilk […]

 2. 9 ay önce

  […] şirketleri kullanmak, Thodex vurgunu gibi sıkıntılardan da uzak durmak anlamına gelir. En güvenilir yabancı kripto para borsaları makalemizi de inceleyerek bu anlamda kapsamlı bir şekilde fikir […]

 3. 9 ay önce

  […] para borsaları ciddi anlamda olumsuz etkilendi. Dolayısı ile Türk yatırımcılar şimdiden en güvenilir yabancı kripto para borsaları ile alakalı araştırmalar yapmaya başladılar. Sizler için daha önceki dönemde bu anlamda bir […]

4 Yorum

 1. 9 ay önce

  […] para borsaları ciddi anlamda olumsuz etkilendi. Dolayısı ile Türk yatırımcılar şimdiden en güvenilir yabancı kripto para borsaları ile alakalı araştırmalar yapmaya başladılar. Sizler için daha önceki dönemde bu anlamda bir […]

 2. 9 ay önce

  […] şirketleri kullanmak, Thodex vurgunu gibi sıkıntılardan da uzak durmak anlamına gelir. En güvenilir yabancı kripto para borsaları makalemizi de inceleyerek bu anlamda kapsamlı bir şekilde fikir […]

 3. 8 ay önce

  […] tabi ki kripto para borsaları içerisinde çok ciddi anlamda farklı alternatifler kendisini gösteriyor. Bu şirketin de ilk […]

 4. 8 ay önce

  […] şirketleri kullanmak, Thodex vurgunu gibi sıkıntılardan da uzak durmak anlamına gelir. En güvenilir yabancı kripto para borsaları makalemizi de inceleyerek bu anlamda kapsamlı bir şekilde fikir […]

Uygulamayı Yükle

Artık uygulama üzerinden bizleri takip edebilirsiniz!

Giriş Yap

Para Konuşalım! ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!