Eylül 2021 Hisse Yorumları ve Tavsiyeleri

Bugün ki haberimizde yatırımcılar için önem arz eden Eylül 2021 hisse yorumları ve tavsiyeleri üzerine elimizden geldiğince örnekler sunacağız. Bilindiği üzere ülke ekonomisinde hareketli zamanlardan geçiyoruz ve bu hareketler dikkate alındığı zaman ister istemez yatırımcı profillerinde de değişim yaşanması zorunlu hale gelebiliyor. Uzun vadede en güvenilir ve en ilgi çekici yatırım alanlarından birisi de şüphesiz ki hisse senetleri.

Eylül ayına gireceğimiz şu günlerde hisse senedi yorumları ve önerileri üzerine uzmanların birçok farklı önerisi olduğunu da biliyoruz. Bu neden dolayısı ile elimizden geldiğince kapsamlı bilgileri bir fikir dahilinde sizlere sunacağız. Bu önerilerin tamamı uzmanlar tarafından derlendi. Bu derlenen fikirler ışığında Eylül ayı için güven veren birçok farklı markayı da inceleme altına alma şansına erişeceğiz.

Hisse Senedi Nedir?

Hisse senedi nedir, bir şirketin halka resmi olarak arz edilmesi sonrasında anaparasının eşdeğer parçalara ayrıştırılması ve yatırımcıya açılan satın alınabilir birimlerdir.

Türkiye genelinde özellikle borsa sektöründe en ciddi biçimde yatırım yapılan alanlar arasında senetler ön plana çıkar. Özellikle geçmişten günümüze büyüme eğiliminde olan bazı şirketler var ki yatırımcıları için genellikle ciddi anlamda büyük kazançlar elde etmenizi de sağlıyor.

Tabi ki senet yatırımı yapmak, sektör hakkında bilgi sahibi olmak ve buna göre hareket etmek anlamına geliyor. Dolayısı ile de sizleri bu makalemizde biraz daha kapsamlı bir şekilde bilgilendirme yoluna gideceğiz.

Günümüzde yeni halka arz edilen şirketler ile birlikte hisse senedi yatırımlarında ciddi manada farklı seçenekler de ön plana çıktı.

Eylül 2021 Hisse Yorumları

Eylül 2021 Hisse Tavsiyeleri

Eylül ayı özellikle ekonomik açıdan ciddi manada hareketli geçebilir. Ancak hiç beklenmeyen bazı şirketlerin hisse değerlerinin hızlı bir şekilde değerleneceği ve yükseliş göstereceği tahmin ediliyor. Bloomberh, Hürriyet BigPARA gibi kanallardan uzman önerilerini oldukça kapsamlı bir şekilde değerlendirdik ve elimizden geldiğince örnek sunacağız.

Özellikle banka hisselerinin Eylül ayı içerisinde ciddi manada bir yükseliş eğilimine gireceği tüm yorumcuların genel tahmini. Ancak hangi bankalar bu süreçte ön plana çıkacak diye sorarsanız yine bununla alakalı da marka tahminleri söz konusudur ve sizlerle paylaşacağız. Bunun dışında uluslararası şirketlerin de zaman içerisinde çok ciddi bir yatırım potansiyeli olacağını net olarak söyleyebilmek mümkün. Hal böyle olunca da hisse tavsiyeleri noktasında markaların hangileri olduğu önemlidir. Şimdi bu anlamda ki genel fikirler üzerinden ilerleyelim.

Akbank

Akbank, Türkiye’nin en köklü ve en çok ön plana çıkan özel bankacılık kuruluşlarından birisidir. Özellikle ekonomik açıdan yaşanan bu kriz döneminde diğer bankalara nazaran daha çok müşteri odaklı ve güvenlikli hizmetler sunması şirketi ön plana çıkarıyor. FED faiz artırım sürecinin ertelenmesi içeride Merkez Bankası’nın faiz indirimlerine sorunsuz devam edebilmesi açısından bulunmaz bir fırsat yaratmış durumda.

Akbank dahil ülkemizde ki tüm özel bankaların da Spread değerleri üzerinde kısa süre içerisinde verimli bir yükseliş ivmesi bekleniyor diyebiliriz. Bu anlamda Akbank biraz daha ön plana çıkıyor gibi görünüyor. Tek sorun bankalara yönelik siyasi gelişmeler risk arz edebilir.

Bizim Toptan Market

Türkiye’nin en önemli market zincirlerinden birisi olarak şubeleşmeye ve büyümeye devam eden önemli bir marka olduğunu söyleyebiliriz. Türkiye genelinde özellikle yılın ilk yarısında gelen zamlar ve tüketici kitlesinin güven azalmasına rağmen bu marka ciddi anlamda büyüdü.

Senenin ilk yarısında %14 gibi bir büyüme gerçekleştiren Bizim toptan market, yılın ikinci yarısında da aynı güven endeksi ile yükselebilir. İnsanların da artık ekonomik açıdan toptan ürünlere yönelmesi, Bizim yatırımcıları için ciddi anlamda verimli sonuçları beraberinde getirecek gibi görünüyor. Yılın ilk yarısı oldukça güçlü %32 artış gösteren VAFÖK’ün yılın geri kalanında normalleşerek yılı %12 büyüme ile yılı kapatmasını bekliyoruz.

ÇİMSA

Hala Sabancı Holding bünyesinde ki birkaç şirketten birisi olmaya devam eden ÇİMSA, ülkemiz çimento sanayiinin en büyük ve köklü kuruluşlarından birisi olarak adından söz ettiriyor. Şirketin Eskişehir üretim tesis, normal şartlarda gri çimento üretimi yapıyordu ancak geçtiğimiz günlerde yüksek bütçeli bir yatırım söz konusu oldu.

Beyaz çimento üretimi için yaklaşık olarak 55 Milyon Dolar değerinde bir yatırım alan üretim tesisi, şirketin hisseleri üzerinde yüksek ivmelenme yaratacak şeklinde tahminler söz konusudur. Uluslararası pazarda ki tüm faaliyetlerini eksiksiz bir şekilde devam ettiren şirket, hali hazırda tesisini de büyütmesi ile birlikte yatırımcılarını memnun edecek gibi görünüyor.

Anadolu Efes

Türkiye’nin yine en köklü markalarından birisi olarak ön plana çıkan Anadolu Efes, bir içki markası olmasına rağmen uluslararası pazardaki payı ciddi anlamda dikkat çekici. Devlet politikalarının her ne olursa olsun marka hareketlenmesinin önüne geçmesi beklense de AEFES hisseleri ciddi manada istikrarlı seyrini sürdürüyor demek yanlış olmaz.

Bugün ki yorumları ile birlikte elde tutulması gereken ve ALINMASI GEREKEN hisse senetleri arasında yorumlanıyor. Yine de gelecek dönemde ki ivmelenmesi neleri beraberinde getirecek, tam olarak bir fikir söz konusu değil ancak mutlak surette düşünülebilir.

BİM AŞ

Türkiye’nin en hızlı büyüyen market zincirleri arasında adından söz ettiren BİM, ekonomik gelişmeler ne yönde olursa olsun seyrini devam ettiriyor. Ülkede özellikle istikrarlı bir yatırım aracı arayışı içerisinde olanlar için BIMAS hisse senetleri 2021 yılının son çeyreğine gireceğimiz bu günlerde de ayrıca dikkat çekecek.

BİM, aynı zamanda şubeleşme açısından olduğu kadar kendi üretimi olan ürünleri pazarlaması nedeni ile dikkat çekici bir marka. Dolayısı ile her ne olursa olsun güven veren ve Eylül ayı içerisinde de istikrarlı yükselişini devam ettirecek olan markalar arasında yer alıyor.

Coca Cola

Listemizin son sırasında da her ne olursa olsun ön plana çıkan markalardan olan CCOLA hisseleri yer alıyor. Ekonomik gelişmeler marka kalitesini hiçbir zaman kaybetmediğinden dolayı Eylül 2021 dönemi için de yine en çok güven veren ve alınması tavsiye edilen seçeneklerin başında geliyor demek yanlış olmaz.

Coca Cola, dünya pazarında ki en değerli markalardan birisi ve tüketim oranlarında ne olursa olsun hiçbir düşme yaşanmıyor. Eylül ayında kış kampanyalarının gelmesi ile birlikte yine çeşitli seçenekler ön plana çıkacak. Dolayısı ile markanın önemli hareketlenmesi de olacak.

NOT: Bu makalede geçen hiçbir bilgi YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. Sadece bilgi amaçlıdır.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Artık uygulama üzerinden bizleri takip edebilirsiniz!

Giriş Yap

Para Konuşalım! ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!