KOSGEB Kredisi Nedir? Hibe Kredisi Başvurusu 2021

Türkiye genelinde ciddi manada araştırma konusu olan KOSGEB kredisi nedir, hibe kredisi başvurusu ile alakalı olarak bilgileri sunacağız. Günümüz hükümeti, özellikle göreve geldiği andan itibaren ülke içerisinde ki girişimcileri desteklemek ve kurumsal hizmetler açısından büyüyen markalar geliştirmek için kolları sıvayarak çok ciddi projeler geliştirme yoluna gitti diyebiliriz.

Devlet, özellikle günümüzde genç girişimcilik destekleri ile birlikte yaşı küçük olan ancak mantıklı projeleri olan herkes için mükemmel projeler sunuyor. Tabi ki bunların her birisinin merkezi bir sistem ile denetilmesi ve buna yönelik olarak adımların somut bir şekilde atılması çok önemlidir. Şimdi sizlere devletin bu kurumu ile alakalı olarak bililer sunaca ve elimizden geldiğince sorularınıza yanıtlar sunacağız.

KOSGEB Nedir?

KOSGEB, denetim sorumluluğu Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yapılan ve ticari olarak her türlü girişimi desteklemek büyümeyi sağlamak amaçlı kurulan kuruluştur.

KOSGEB açılımı birçok kişi tarafından ciddi manada merak edilen unsurlardan birisidir. Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı olarak kabul gören bir kamu birimidir. Bir ülkenin gelişmişlik düzeyinin en büyük kanıtlarından birisi nedir diye sorarsanız bu noktada tam olarak SANAYİLEŞME ve ÜRETİM diyebiliriz. Devlet, özellikle bu alanda faaliyet göstermeyi amaçlayan kişi ve kuruluşları ekonomik açıdan desteklemeyi hedefliyor.

Üstüne üstlük ev hanımları için yapılan projeler ile birlikte de çok ciddi manada yüksek kitleleri iş hayatına dahil etmek önemli bir adımdır. Kurum, çeşitli şartları dikkate alarak birçok farklı ödenek modeli ile şirketlere ve kişilere destek olma açısından adımlar atıyor. Şimdi bununla alakalı olarak çok daha kapsamlı seçenekleri hep birlikte analiz edecek ve fikir edinme yoluna gideceğiz.

KOSGEB

KOSGEB Kredisi Nedir?

KOSGEB kredisi, devletin bireysel ve kurumsal tüm işletmeler için yine devlet bütçesinden vermek sureti ile sağladığı maddi destek projesidir.

İlk etapta hibe kredileri ile başlayan ve zaman içerisinde işletme tipine göre çok daha ciddi bir şekilde değişim gösteren krediler ilgi görmeye devam ediyor. İlgi görmek ile birlikte her türlü kurumsal proje açısından mükemmel sonuçları da beraberinde getiriyor. Ülke ekonomisinin kalkınması ve büyümesi açısından da önemli gelişimler diyebiliriz.

KOSGEB destekleri 2021 yılı itibari ile çok ciddi kesimleri kendisine hayran bıraktı ve başvuru rakamlarında çok ciddi bir artış gözlemlendi. İnternet sitemizde de bu noktada sizlere daha kapsamlı bilgileri biraz daha derinlemesine bir şekilde sunmanın mutluluğu içerisinde olacağız.

Kredi Notu Nedir? 2021

KOSGEB Hibe Kredisi Nedir?

KOSGEB hibe kredisi, devletin işletme kuruluşlarını ya da mevcut ekonomileri desteklemek için sağladığı geri ödeme beklemeksizin sunulan kredilerdir.

Devlet, özellikle ülke ekonomisi ve kalkınması için uygun olan tüm işletme projelerine bu kredileri sağlar. 100,000₺’ye kadar planlanan kredilerde hibe oranları söz konusudur. Örneğin 100,000 TL kredi çektiniz ve bunun %50’si hibe olarak sizlere sunuldu. Bu ne demek oluyor? Çektiğiniz kredinin sadece 50,000 TL’lik kısmını devlete geri ödersiniz ve kalan tutar ise devletin büyümeniz için sağladığı hibe bütçesidir.

Hibe kredisi başvuru şartları içerisinde KOSGEB eğitimleri ve sertifika programı içerisinde yer almanız gerekiyor. Bu sayede çeşitli şartlar ile birlikte sertifikasyon imkanını da değerlendirirsiniz ve herhangi bir sorun olmaksızın imkanları değerlendirirsiniz. Günümüz modern toplumlarında özellikle devletin işletmelere sağladığı destekler önemlidir. KOSGEB mikro kredi projeleri ile birlikte de yine herkes için büyük imkanları sunma yolunda somut adımlar atar. Şimdi merak konusu olan ve araştırılan diğer sorulara da yanıt verme yoluna gidelim.

KOSGEB İleri Girişimcilik Eğitimi Nedir?

Kurum, kendi içerisinde sağladığı birçok eğitim projesi ile birlikte aslında herkesi kendisine hayran bırakmayı ciddi anlamda amaç ediniyor. Bununla birlikte çok ciddi manada yüksek ücretli destekler alabilme şansına sahip olabilirsiniz. KOSGEB kredilerinden faydalanmak için sistem içerisinde almanız gereken eğitimler var. Bu eğitimler sonucunda alınan bir krediyi yukarıda görebiliyorsunuz.

KOSGEB ileri girişimcilik eğitimi, özellikle büyük işletme olma yolunda adımlar atacak olan ve iyi bir proje üstünde ilerleyen şirketler için sunulan girişimcilik eğitimidir. Bu eğitim sayesinde yukarıdaki videoda da izleyebileceğiniz üzere 365,000 TL’lik bir kredi desteğinden faydalanmış kadın girişimcinin daha doğrusu genç girişimcinin hikayesini izleme şansına da sahip olacaksınız.

KOSGEB desteklerinden faydalanmak gibi bir amaç içerisinde iseniz bu eğitimleri online ya da birebir olarak almak durumunda olacaksınız. Sonrasında ise kredi başvurularınızı sorunsuz bir şekilde yapabilir ve uygun görülmesi durumunda nakdi desteğinizi alabilirsiniz.

KOSGEB Veritabanı İşletme Kaydı Nasıl Yapılır?

İlle de sisteme kayıtlı olarak bir işletme sahibi olmak zorunda değilsiniz. Daha önceden işletmesi olan ve zaman içerisinde büyümek amacı ile KOSGEB projelerine dahil olmak isteyen kişi ve kurumlara da kapı tamamen açık. Bunun için öncelikle online ortamda KOSGEB veritabanına işletme kaydı yapmak durumundasınız.

  • BURAYA TIKLAYARAK veritabanı kaydı ekranına gidin.
  • En üst sekme içerisinde yer alan İŞLETME KAYIT seçeneğine tıklayın ve sonraki aşamaya ilerleyin.
  • Sıradaki aşamada sizden TC kimlik bilginiz ve işletme kuruluş tarihi bilgileriniz istenir.
  • Sonrasında ise MERSİS ve KEP adreslerinizin olup olmadığı sistemden kontrol edilir ve sonraki aşamalara devam edersiniz.

Sisteme kayıt esnasında her ne olursa olsun doğru bilgiler verme gibi bir zorunluluğunuz var. Vereceğiniz her yanlış bilgi, sizler için sıkıntı yaratabileceğinden net bilgileri vergi levhanız üzerinden de analiz ederek verme durumunda olacaksınız. Sisteme kayıt olduktan sonra ise online eğitimlere sorunsuz şekilde katılabilme şansına da sahip olabileceksiniz.

KOSGEB online eğitimleri ile birlikte zaman içerisinde ekonomik açıdan her türlü destekleri alabileceksiniz. Girişimcilik eğitimi sertifikası, her türlü proje için olmazsa olmazlardan birisi olarak kabul edilir.

KOSGEB Eleman Desteği Nedir?

Günümüz işletmelerinin hizmet hayatlarını doğru bir şekilde idame edebilmeleri için öncelikli olarak devlete de bir yük üstlenme zorunluluğu ortaya çıktı. Eleman desteği ile birlikte günümüzde tüm üye işyerlerine sunulan destek ile birlikte ortaya çok ilgi çekici bir imkan doğru. Bizde elimizden geldiğince bilgiler verelim istiyoruz.

KOSGEB eleman desteği, işletmelerin yine kurum altyapısı desteği ile çalışan alması ve çalıştırması noktasında devlet tarafından işletmelere sunulan maaş ve sigorta desteğidir.

Devlet, bu destek ile birlikte işletmelerin giderlerini ciddi manada azaltmayı hedeflediği gibi istihdam oranlarını düşürmek amacı içerisinde. Tabi ki işletmelerin işgücü ve nitelikli eleman arayışları kapsamında da çok ideal seçenekler sunuluyor. Devlet, kendi KOSGEB birimlerine başvuran tüm adayları niteliklerine göre değerlendirme yoluna gidiyor.

KOSGEB online iş ilanları ve başvurusu sistemi üzerinden kayıt oluşturarak da bizzat gidip başvurarak da CV verebilirsiniz. Size uygun iş imkanı olması durumunda kurum çalışanları sizinle iletişime geçer ve işe başlamanız sağlanabilir. İŞKUR ile anlaşmalı olarak çalışan bir kurum olduğundan dolayı günümüzün en büyük yapılanmalarından birisi olmuştur.

Yakın bir zaman dilimi içerisinde çok daha kapsamlı bilgileri sizlere sunmak ve kredilerin içeriklerini anlatabilmek için ayrı bir içerik oluşturacağız. Merak ettiğiniz tüm soruları yorum kısımlarından bizlere iletebilir ve alanında uzman ekip arkadaşlarımızdan destek isteyebilirsiniz.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Artık uygulama üzerinden bizleri takip edebilirsiniz!

Giriş Yap

Para Konuşalım! ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!