Kripto Para Sektörüne THODEX Vurgunu ve Perde Arkası | 2021

Ülke gündemi kripto para sektörüne THODEX vurgunu ve perde arkası ile alakalı tüm bilgileri merak ederken bizde aydınlatmak istedik. Türkiye, kripto para sektöründe özellikle son dönemde çok ciddi bir şekilde yatırım yapmaya devam ediyor. Türkiye’nin Avrupa standartlarında ki dünyaya açılan ilk kripto para borsası yatırımı olarak çok uzun sükseler ile gündeme geldiler.

Yatırımcı rakamlarının yükselmesi de hali ile sektörde dönen para miktarını da ciddi anlamda arttırdı. Thodex, pazarda ki en büyük paylardan bazılarını alarak ve yaptıkları reklam yatırımları ile ciddi bir kitleyi kendisine çekti. Thodex dolandırıcılığı ile alakalı olarak aslına bakarsanız tüm parçalar yerine oturdu ancak çok geç oturdu.

Thodex Nasıl ve Ne Zaman Kuruldu?

Türkiye’nin ilk Bitcoin ATM’sini yapan ve bu anlamda yaptığı atılımlar ile birlikte ciddi anlamda popüler hale gelen markalardan. 2017 yılında resmi olarak Faruk Fatih Özer tarafından kurulan bu borsa, her geçen gün yatırımcı kitlesini büyüttü ve hatta BTCTurk şirketini dahi altyapı olarak geçmeyi başardı.

2020 yılı itibari ile global pazarda uluslararası kripto para yatırımı için açılan ilk ülkemiz markası oldu. Bu hızlı yükseliş, ister istemez ülkemizde birçok yatırımcının ilgisini çekti ve sektör içerisinde yeni bir soluk ortaya çıktı. “Bu denli büyük yatırımlar yapan bir şirket, en güvenilir şirkettir” algısı oluştu ve aslında insanlar güvenmekte de haklı idiler. Şirket, özellikle bankalar ile de anlaşma yaparak çok ciddi bir kesimi kendisine hayran bıraktı.

Bitcoin ATM’si girişimi ile de ana haber bültenlerine dahi konu oldular demek yanlış olmaz sanırım. Ancak durum, an itibari ile çok kötü bir seviyeye geldi. Bu işin başından sonuna tüm detaylarını anlatmak istiyoruz.

Thodex Reklamları

Thodex Reklamları ile Çok Ciddi Bir Yatırım Yaptı, Güven Kazandı

Türkiye’de çok büyük birkaç kripto para borsası var ve nitekim bu marka da başı çekiyor demek yanlış olmaz. BTC Türk, yeni dönemde Türk Milli Takımı Ana Sponsoru olarak adından söz ettirdi. Ancak yine de Thodex gibi büyük bir reklam yatırımı yapmamıştı. Türkiye’nin en güzel kadınları ile reklam promosyonu yapmaya başlayan marka, insanların güvenini ciddi anlamda kazandı.

Thodex Güzeller Geçidi reklam modeli ile birlikte birçok ünlü kadın modeli ve oyuncuyu insanların gözü önüne serdi. İster istemez de bir güven ortamı oluştu. Bu isimlerden bazıları aşağıdaki gibidir;

  • Simge Sağın
  • Mine Tugay
  • Deren Talu
  • Bahar Şahin

gibi isimler, çekimler için kamera karşısına çektiler. Nitekim reklamlar internet üzerine de düştükten sonra çok ciddi bir kitleyi kendisine hayran bıraktı. Sahte de olsa bir güven ortamı oluştu ve yatırımcılar, düşük komisyon oranlarını da duyunca direkt olarak bu markanın yatırımcısı olma kararı aldılar. İş büyüdü ve içerideki para oranı da ciddi anlamda yükseliş gösterdi.

Thodex Olarak Porsche Panamera GTS Çekilişi ile Yatırımcı Çektiler

Tabi ki tablonun parçaları yavaş yavaş yerine oturmaya başladı ve iş işten çekti. Thodex yetkilileri, böyle bir vurgunu önceden planlamış olacaklar ki bu kampanya ile birlikte sisteme daha fazla yatırımcı çekmek için büyükçe girişimler yaptılar. Tabi ki bunun yanında Apple MacBook, iPhone 11 ve Sony PlayStation 4 gibi ürünleri de çok ciddi rakamlarda vereceklerini vaat ettiler.

Kampanya, amacına çok ciddi bir şekilde ulaştı ve insanlar tarafından çok büyük ilgi gördü diyebiliriz. Porsche Panamera çekilişi, hatta sosyal medya üzerinde de çok ciddi bir gündem yarattı ve bu neden dolayısı ile aslında günümüzde yapıldığı bilinen vurgunun kitlesel etkisi çok daha sıkıntı bir hale getirdi.

Thodex Çekiliş

Thodex Sistemi 5 Gün Önce Tamamen İşleme Kapandı

5 gün kadar öncesinde bu büyük kripto para borsası resmen alım, satım ve yatırım işlemlerine tamamen kapatıldı. Bu kapanmanın yaşanması ile birlikte ister istemez ekonomi piyasalarında “ACABA YENİ BİR TOSUNCUK VURGUNU MU” düşüncesi de hakim olmaya başladı. Ancak yazılımsal işlemler olduğu gibi kısa süreli kapanmaları olacağı da insanlar için olası bir senaryo olarak kabul gördü.

Ancak kapanma özellikle Dogecoin ve birkaç kripto para birimin ciddi yükselişi sonrasında da devam etti. Yatırımcılar, bu yükselişi kar bilip satış emri vermek istediklerinde sistemin yine kapalı olduğunu gördüler. O dakika itibari ile tüm ülke gündeminde ve özellikle Twitter, ekonomi haberleri ve bu gibi forum sitelerinde şirket ile alakalı olarak çok çeşitli haberler çıkmaya başladı.

Thodex Günler Sonra Resmi Açıklamayı Sitesinden Yaptı

Faruk Fatih Özer ile alakalı olarak yeni bir tosuncuk (Mehmet Aydın) benzetmesi sürecine girildiğinde şirket, kapalı durumda olan resmi internet sitesinden bildiri yayınladı. Bu bildiri içerisinde tabi ki insanları oyalamaya yönelik olarak çeşitli açıklamalar da yapıldı demek yanlış olmaz. Bildiri genel olarak şu şekildedir;

İsmini anlaşma süreci tamamlandığında duyuracağımız dünya çapında bilinirliği olan banka ve fon şirketleri, uzun süredir, şirketimize yatırım yapmak istemekte ve ortaklık teklifinde bulunmaktadır. Sizlere daha iyi hizmet verebilmek adına gelen ortaklık teklifini olumlu değerlendirme kararı alınmıştır. Bu sürecin tamamlanabilmesi için işlemlerin durdurulup devir sürecinin tamamlanması gerekmektedir. Süreç ise yaklaşık 4-5 iş günü sürecektir. Bu süre zarfında kullanıcılarımıza düzenli olarak bilgilendirme sağlanacaktır.

Bunun yanında internette yer alan olumsuz haberlerin gerçeği yansıtmadığı, şirketimizin faaliyetlerine daha güçlü olarak devam ettiği, konuyla ilgili olarak kullanıcılarımızın varlıkları konusunda endişeye kapılacak herhangi bir durum olmadığını bilgilerinize sunarız.

Thodex Kurusucu Faruk Fatih Özer’in Kaçtığı İddiaları

2017 yılında kurulan ve ülkemiz pazarında en önemli yatırımlardan birisi olarak dikkat çeken bu şirket, an itibari ile ne yazık ki yok gibi görünüyor. Resmi açıklamalar, özellikle devletin yaklaşımı için kesin hareket etme noktasında bir engel teşkil eder. Birçok kişi, bu açıklamadan sonra Özer’in ülkeyi terk etmeye çalışacağını biliyordu ancak ne yazık ki bir adım atılmıyordu.

İstanbul Kadıköy merkezli bir şirket olan ve ofisi burada büyük bir plazada yer alan şirkete an itibari ile hiçbir şekilde erişim sağlanamıyor. Çoktan mal varlığı ile yurtdışına çıktığı tahmin edilen Özer ile alakalı olarak çeşitli avukatlar, savcılık nezdinde suç duyurusunda da bulundular.

Thodex Ofisi

Thodex ofisi ile alakalı olarak da bu anlamda insanlardan görsel olarak tweetler gelmeye başladı. Kaynaklardan alınan bilgilere göre şirkette ne bir çalışan ne de bir hareket olmadığı gözlemlendi. Polis ekipleri, an itibari ile olası bir saldırı ya da insanların provokasyonuna ilişkin olarak çok çeşitli önlemler alındı.

2 Milyar Dolar’lık Yatırım Yok Oldu, Cumhuriyet Tarihinin En Büyük Dolandırıcılığı

Mehmet Aydın dahi bu kadar büyük bir vurgun yapamamıştı. An itibari ile çeşitli açıklamalar geliyor ve kaynakların her birisi gelişmeleri doğrulamaya çalışıyor. Faruk Fatih Özer, yaptığı resmi açıklamalarda Thodex şirketinin verilerini aşağıdaki gibi açıklamıştı;

Borsada aylık 100 milyar liralık yani yaklaşık 12 milyar dolarlık işlem hacmi olduğunu öğrendik. Yaklaşık 2 milyar dolarlık bir paranın buharlaştığını hesaplıyoruz.

Yaklaşık olarak 391,000 aktif yatırımcının mağdur olduğuna dair çeşitli açıklamalar geliyor. Bu da çok ciddi bir rakam diyebiliriz. An itibari ile Faruk Fatih Özer’in yurtdışına kaçtığı bilgileri geldi.

 

YENİ GELİŞME – Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) Tüm Thodex Hesaplarına Bloke Koydu (22.04.2021 saat 16:30)

Thodex vurgunu ile alakalı olarak gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. An itibari ile MASAK (Mali Suçları Araştırma Kurulu), tüm Thodex mali varlılarına BLOKE koydu. An itibari ile şirketin ekonomik anlamda atacağı adımların tamamı ekonomik olarak engellendi ve bu anlamda bir soruşturma başlanacak.

Aynı zamanda savcıların kararı ile Thodex soruşturması TAM GİZLİLİK kararı ile devam edilecek ve gerekli durumlarda medya ile bilgi paylaşılacak.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Artık uygulama üzerinden bizleri takip edebilirsiniz!

Giriş Yap

Para Konuşalım! ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!