Murat Muratoğlu Kimdir?

Sözcü ekonomi yazarı Murat Muratoğlu Kimdir biyografisi üzerinde duracağız. Murat Muratoğlu kimdir araştırmasını yapan çok kişi var.

Bilindiği üzere ülkemiz genelinde artık ekonomik gelişmeler ile alakalı olarak çok farklı gelişmeler meydana geldi demek yanlış olmaz. Tabi ki insanlar, yatırım anlamında çok yönlü adımlar atarken ülkemiz genelinde ki güvenilir yatırım uzmanları için ciddi manada somut adımlar atabiliyor.

Daha önceki günlerde sitemiz içerisinde Prof. Dr. Özgür Demirtaş kimdir sorusuna yanıt verme noktasında adımlar attık. Ekonomi konusunda iyi birkaç seçeneği değerlendirme gibi bir amaç içerisinde iseniz Muratoğlu bu liste içerisinde öncelikli sırada yer almalıdır. Şimdi ise kendisinin detaylı biyografisi ile alakalı olarak bir inceleme yaparak fikir sahibi olacağız.

Murat Muratoğlu Kimdir?

Murat Muratoğlu, 1972 senesi itibari ile İstanbul şehrinde dünyaya gelmiştir. Çok küçük yaşlarından itibaren eğitim hayatında ciddi manada başarılı olan isimler arasında yer almıştır. 15 yaşında iken ve henüz eğitiminin lise yıllarına girmişken Türkiye’ye para piyasalarına ciddi manada ilgisi artmıştır. Hal böyle olunca daha o yaşlarda ilk yatırımlarını da yapma yolunda adımlar atmıştır.

Ünlü gazeteci Rahmi Turan’ın oğlu olan Murat Muratoğlu, başarılı şekilde geçen lise yıllarının ardından İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat Bölümü’nü kazandı. 1 senelik hazırlık dönemi ile birlikte toplamda 5 sene içerisinde başarılı bir şekilde mezun olarak İKTİSATÇI unvanını resmen kazanmıştır. Zaman içerisinde tıpkı Özgür Demirtaş gibi Amerika Birleşik Devleti (ABD)’ne giderek ikiz kulelerde emtia borsalarında tam 1 sene çalıştı. Amerika’da ki bu başarılı deneyimden sonra ise kısa süre içerisinde tekrar Türkiye’ye dönüş yaptı.

Türkiye’ye döndükten sonra İstanbul Borsası ile alakalı olarak çok ciddi manada çalışmaları ve yatırımları oldu. Nitekim zaman içerisinde ekonomi alanında birçok farklı yayın kuruluşu tarafından tanınan, bilinen ve yazarlık için ısrarla takip edilen isimlerin başında geldi. Ancak hala hakkında çok kapsamlı bilgiler olmadığından dolayı Murat Muratoğlu, Sözcü Gazetesi’nin Gizemli Ekonomi Yazarı vasfı ile anılmaktadır. Bu neden dolayısı ile de yazarlık konusunda en çok güvenilen isimlerden birisi olarak da adından söz ettirmiştir. Murat Muratoğlu biyografisi bu şekilde anlaşılabilir.

Murat Muratoğlu Kimdir?

Murat Muratoğlu Uzmanlık Alanı Nedir?

2007 yılından beridir bir fiil Sözcü Gazetesi Ekonomi Köşesi Yazarı olarak tanıdığımız ünlü isim, zaman içerisinde yaptığı tahminleri ile birlikte ciddi manada ön plana çıktı. Hala genç olan yaşına rağmen ekonomik parametreler üzerinde ki net bilgileri adından ciddi manada söz ettiriyor diyebiliriz. Muratoğlu, özellikle para piyasaları konusunda ki uzmanlığı ve ülke ekonomilerine yönelik çalışmaları ile tanınıyor.

Günümüz Türkiye ekonomisinin önceden yorumlanmasına yönelik olarak attığı adımlar da bunun en büyük kanıtlarından birisidir. Hatta bir dönem görevden alınan Merkez Bankası Eski Başkanı Naci Ağbal için de çok somut adımlar atmıştır. Dolar 11₺ olmadı ise bunun en büyük nedeni Ağbal’dır şeklinde bir köşe yazısı yazarak ülkenin ekonomik olarak attığı adımlara somut bir bakış açısı getirmiştir.

Para piyasaları ve buna yönelik olarak ülke ekonomilerinin değerlendirilmesi noktasında uzmanlaşan bir ekonomi yazarı olduğunu söyleyebiliriz. Sosyal medya hesaplarını da aktif bir şekilde kullanan ünlü ismin Instagram üzerinde ki popülerliği de ciddi manada artıyor desek yeridir. Muratoğlu, zaman içerisinde yeni nesil projeleri değerlendirmek için ayrıca internette yayınladığı videolar ile birlikte de adından ciddi manada söz ettiriyor.

Ekoparazzit Programı

Halk TV, özellikle belli bir kesimin ciddi manada somut adımlar attığı unsurlardan birisi olarak dikkatleri üzerine çekiyor. Halk TV’de yayınlanmakta olan Ekoparazzit programı‘nın moderatörü ve sahibi olan Murat Muratoğlu, bu program ile birlikte Türkiye ve dünya ekonomik gelişmelerini konukları ile birlikte ciddi manada masaya yatırıyor.

Özellikle son birkaç senelik dilim içerisinde ekonomi yazarları ile alakalı olarak araştırmalar ciddi manada yükseliyor. Kripto para borsalarına ilişkin de kendisini şuan geliştirmekte olan Muratoğlu, programı içerisinde de bu para piyasalarında ki çeşitli gelişmelere yönelik olarak bilgilendirme makaleleri yazmaya devam ediyor diyebiliriz sanırım. Hal böyle olunca da ekonomi alanında araştırma yapmak isteyenler için işaret edilebilecek olan en güvenilir isimlerden de birisi olarak dikkat çeker.

Murat Muratoğlu YouTube kanalı ile birlikte de insanlara hizmetler veriyor. An itibari ile 573 Bin gibi ciddi bir abone sayısına ulaşan ekonomi yazarı, çok ciddi izlenme sayıları nedeni ile de adından ayrıca söz ettiriyor. YouTube kanalı özellikle ülke ekonomisi ve para piyasalarına yönelik olarak yorumlarını paylaştığı bir yayın yapıyor demek yanlış olmaz. Şimdi diğer detaylı bilgilere geçiş yapalım ve şahsın özel hayatına ilişkin olarak da sorular soralım.

Murat Muratoğlu’nun Babası Kimdir?

Murat Muratoğlu, Türkiye’nin duayen yazarlarından birisi olan Rahmi Turan’ın oğludur. Turan, Türkiye’nin en büyük gazetelerinde çok çeşitli konularda köşe yazarlığı yaparak bu anlamda somut adımlar atmıştır. Turan, ülkemiz genelinde yazdığı birçok farklı yazısı ile de çeşitli ödüller kazanarak aslında günümüz gazeteciliğinin en önemli isimlerinden birisi oldu demek yanlış olmaz.

Türkiye’nin en eski gazetecilik projelerinden birisi olan Sözcü Gazetesi’nin kuruluşunda yardımcı olan en önemli isimlerden birisi olarak dikkat çeker. Aynı zamanda bu gazetenin onur tablosunda Başyazar sıfatı ile geçtiğinden dolayı da kariyerinin en önemli projelerinden birisi olarak Sözcü Gazetesi’ni göstermektedir demek yanlış olmaz. Murat Muratoğlu babası kimdir sorusunun yanıtı da tam olarak bu şekilde verilebilir.

Murat Muratoğlu Eşi Kimdir?

Ünlü ekonomi yazarı Muratoğlu, Pınar Oğuz ile hayatını birleştirmiştir. Piyasalarda tanınan bir şahıs değildir bu neden dolayısı ile magazin gündeminde de çokça fazla konu olan bir haber değeri taşımamıştır. Ancak günümüzde Murat Muratoğlu, en bilinen ekonomi yazarlarından birisi olarak da dikkat çeker.

Murat Muratoğlu eşi Pınar Oğuz ile birlikte Ata ve Tan adında iki erkek evlatları vardır. Mutlu evlilikleri hali hazırda sorunsuz bir şekilde devam etmektedir.

1
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Artık uygulama üzerinden bizleri takip edebilirsiniz!

Giriş Yap

Para Konuşalım! ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!