Ölmeden Önce Yapılacaklar Listesi

Bugün her ne olursa olsun ölmeden önce yapılacaklar listesi ile alakalı olarak sizlere bir fikir gözü açmak amacındayız. Gözünü açıp kapattığın anda senelerin geçmiş olduğunu fark ediyoruz. Genel olarak insanlar çocukluk döneminde büyüyemeyeceğini düşünür. Kısa bir süre içerisinde büyümeyi ve hayallerine kavuşmayı arzular. Çünkü büyümek  kavramı aslında onlar için her şeyi istedikleri gibi yapmak anlamına gelir. Fakat yaş ilerledikçe senelerin hızlı bir şekilde geçtiği ve aynı zamanda ömrün daha fazla kısaldığı görülür. Yani aslında insanlar hayatın ciddiyetini ve yaşamın bir sonu olduğunu yaş ilerledikten sonra anlar.

Çocukluk döneminde mutsuz, büyümeye istekli bireyler gibi görünse de aslında en mutlu ve huzurlu olan çağ çocukluk dönemidir. Çünkü o zamanlarda kurulan hayaller gibi hiçbir şey olmamaktadır. İnsanlar yaşlandıkça ‘ keşke hep çocuk kalsaydım lafını sıklıkla kullanır. İnsan yaşamının bir sonu vardır ve bu yaşamı doğru ve keyifli bir şekilde değerlendirmek önemlidir. Şimdi sizlere ölmeden önce yapılacaklar listesi vereceğiz. Bu listeyi mutlaka yapın ve sonrasında asla pişman olmayın

Ölmeden Önce Hayal Ettiğiniz Hayatı  Yaşayabilirsiniz

Herkesin hayalinde bulunan bir yaşam vardır. Fakat çoğu kişi hayalinde bulunan yaşamı maalesef ki yaşayamaz. Hayalinde olan hayatı yaşamayan insanlar yeteri kadar kazanç sağlayamadıklarını ya da aileleri sebebiyle bu hayatı yaşayamadıklarını  dile getirirler ve buna bir sebep bulurlar. Fakat bu yalnızca bir bahanedir ve insanların cesaretli olup hayaline mutlaka ulaşması gerekir. Öncelikle işe kendinize değiştirmek ve cesaretlendirmek ile başlayın

Yapmam Dediğiniz Ne Varsa Mutlaka Yapın

Birçok kişi televizyon seyrederken veya gün içerisinde karşılaştığı  durumlar karşısında ben asla yapamam dediği çok olmuştur. Fakat yapmam dediğiniz ne varsa mutlaka bunu yapmanız önerilir. Çünkü sonunda pişman olursunuz. Örnek verecek olur isek yükseklik korkusu olan kişiler genel olarak paraşütten atlamaya korkarlar ve buna asla yapamam derler. Kendinizi sakinleştirip ve yapabileceğinize inanıp bu aktiviteyi yapabilirsiniz.

Motosiklet Sürün

Genel olarak motosikleti sürmenin zevkli olduğu düşünülür. Fakat motosiklet diğer araçlara göre daha tehlikeli ve aynı zamanda güvensizdir. Birçok insana bu şekilde görünür. Bu nedenden dolayı da insanlar motosiklete binemez. Fakat günümüzde birçok motosikletçi vardır ve doğru kullanım ile motosikleti sürmektedir ölmeden evvel  yapılması gereken listede mutlaka bu gezide yer almalıdır. Bu gezi sayesinde hem macera dolu bir gün geçireceksiniz hem de motosikletin ne kadar zevk verdiğini göreceksiniz.

Motosiklet

Bungee Jum Ping Yapmayı Deneyin

Birçok kişi bungee jum ping yapmayı sevmezler ve  bu aktivite onlar için korkutucu gelir. Yükseklik korkusu olan ve aynı zamanda metrelerce yüksek olan bir yerden kendisini aşağıya bırakmak birçok kişiye mantıklı gelmeyebilir. Bu nedenle de bu aktiviteden açılmaktadır. Uçuruma, köprüye, gökdelene düzenekler kurulur ve bu aktiviteyi yapmak isteyen kişi yükseklikten kendini aşağı bırakır. Çok zevk verici bir aktivitedir ve mutlaka yapılması gerekenler listesinde yer almalıdır. İlk başlarda anızda yaptıktan sonra ve zevkini gördükten sonra iyi ki denemişim diyeceksiniz.

Kendinizi İyi Hissedeceğiniz Sporları Yapın

İnsanlar spor yaptıklarında kendilerini daha iyi hissederler ve aynı zamanda dinç olurlar. Bu sporlar gün içerisinde gerçekleştireceğiniz egzersizler, yürüyüşler olabilir. Aynı zamanda ormanlık alanda bisiklet sürmek, kayak yapmak gibi sporları da gerçekleştirerek hayatı daha yaşanılabilir duruma getirebilirsiniz. Bu gibi sporlar insan sağlığını olumlu bir şekilde etkiler ve insanların zevk almasına yardımcı olur

Kostüm Partisine Dâhil Olun

Kostüm partisi yapmak ve kostüm partisi yapanların alanına gitmek aslında çocukluk döneminden birçok kişinin hayalidir. Eğer daha önce kostüm partisine dâhil olmadıysanız mutlaka ölmeden önce bu partiye katılmanızı tavsiye edilmektedir. Genel olarak bu partiler yabancı filmlerde görülür. Fakat siz hayalinizi gerçekleştirebilir ve gülümsemenize sebep olabilecek anılar biriktirebilir siniz. Eğer bu tarz parti düzenleyen bir yer bilmiyorsanız o zaman arkadaşlarınızı evinize çağırabilir ve hep beraber bu parti yapıp, eğlenebilirsiniz

İnsanlara Her Zaman Yardımcı Olun

Ölmeden önce mutlaka insanların yararına olan bir şeyler yapmayı deneyin. Onlara yardımcı olun. Fakat yardımcı olmak için sadece kendinize bir gün belirleyin ve o günü sadece insanlara ayırarak onlara yardım edin. Herhangi bir iletişiminiz olmadığı ve tanımadığınız insanlara yardım etmek kendinizi çok iyi hissetmenize sebep olacaktır. Geçtiğimiz zamanlarda uzmanlar bu konu ile alakalı açıklama yapmıştır. Yardım etmek  insanların kendilerini mutlu olmasını sağlamanın en kolay yolu olduğunu belirtmişlerdir.

Enstrüman Çalarak Mutlu Olun

Enstrüman çalmak; insanların mutlu olmasını ve yaşamdan zevk almasını sağlamaktadır. Eğer daha önce herhangi bir enstrüman çalan aldıysanız bunu mutlaka denemelisiniz. Öncelikle hangi enstrümanı çalmanızı istediğinizi düşünün. Eğer hayalinizde bir alet var ise kurslara gidin ve bu aletini nasıl kullanıldığı ile alakalı detaylı bir bilgi edinin. Enstrüman çaldığınız da çok eğlenecek ve aynı zamanda mutlu olacaksınız.

Gitar Çalmak

Yurtdışına Tatile Gidin

İnsanların kendilerini çok iyi hissetmeleri için kendilerine zaman ayırmaları gerekir. Herkesin hayalinin başköşesinde yurt dışı seyahatleri yer alır. Fakat bazı insanlar yeteri kadar parası olmadığı sebebiyle bu hayalini gerçekleştiremez. Fakat daha fazla kazanç elde etmek için bir şeyler yapılabilir ve yurtdışına tatile gidilebilir. Gereksiz olarak harcamalar yapılmamalı ve mutlu olacağınız şeyleri yapmalısınız. Dünyada muhteşem güzelliğe sahip olan birçok yer bulunmaktadır. Ölmeden önce ise mutlaka bu yerlere gitmeli ve bu güzelliklerin farkına varılmalıdır. Her yere gitmek elbette ki imkânsızdır. Fakat hayal ettiğiniz ve gitmek istediğiniz bir yere gidebilirsiniz. Yeni yerler gördüğünüz de çok mutlu olacaksınız ve hayalinizi gerçekleştirmenin güzelliklerini fark edeceksiniz.

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Artık uygulama üzerinden bizleri takip edebilirsiniz!

Giriş Yap

Para Konuşalım! ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!